پاورپوینت فناوری نانو

دانلود پاورپوینت فناوری نانو
بررسی فناوری نانو
پاورپوینت جامع و کامل فناوری نانو
کاملترین پاورپوینت فناوری نانو
پکیج پاورپوینت فناوری نانو
مقاله فناوری نانو
تحقیق فناوری نانو
دسته بندی فنی و مهندسی
بازدید ها ۳
فرمت فایل ppt
حجم فایل ۳۴۴ کیلو بایت
تعداد صفحات فایل ۳۰

پاورپوینت فناوری نانو

فروشنده فایل

کد کاربری ۸۰۴۴

کاربر

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : ۳۰ صفحه

فناوری نانو نانوفناوری در تعریف بسیار ساده، یعنی تکنولوژی هایی که در ابعاد نانومتر عمل می کنند. نانومتر واحد اندازه گیری است و برابر با ۹^۱۰ یک میلیاردم متر یا متر است. اندازه اتم ها و مولکول ها در این محدوده قرار دارد. نانوفناوری که از دو کلمه «نانو» و «فناوری» تشکیل شده است به معنای توسعه، ساخت، طراحی و استفاده از محصولاتی است که اندازه آنها یک تا صد نانومتر قرار دارند. نانوتکنولوژی تولید کارآمد مواد و دستگاهها و سیستمها با کنترل ماده در مقیاس طولی نانومتر و بهره برداری از خواص و پدیده‌های نو ظهوری است که در مقیاس نانو توسعه یافته‌اند. پیشوند نانو از کلمه یونانی به معنای کوتوله مشتق می شود . تعریف نانوفناوری تاریخچه ای از ظهور نانوفناوری چهل سال پیش ریچارد فایمن، متخصص کوانتوم نظری و دارنده جایزه نوبل، در سخنرانی معروف خود در سال ۱۹۵۹ میلادی با عنوان «آن پایین، فضای بسیاری هست» ، به بررسی بعد رشد نیافته علم مواد پرداخت. وی در آن زمان اظهارکرد: «اصول فیزیک، تا آن جایی که من توانایی فهمیدن آن را دارم، بر خلاف امکان ساختن اتم به اتم چیزها حرفی نمی زنند.» فایمن در ذهن خود یک «دکتر مولکولی» تصور کرد که صدها بار از یک سلول منحصر به فرد کوچک تر است و می تواند به بدن انسان تزریق شود و درون بدن برای انجام کاری یا مطالعه و تأیید سلامتی سلول ها و یا انجام اعمال ترمیمی و به طور کلی برای نگه داری بدن در سلامت کامل به سیر بپردازد. وقتی فایمن نظرو منطقه خود را بازگو کرد، جهان روندی به سوی کوچک شدن در پیش گرفت.
پس از آن، ماروین مینسکی تفکرات بسیار باروری داشت ، که می توانست به اندیشه های فایمن قوت ببخشد. میسنکی پدر علم هوش مصنوعی است و در دهه ۱۹۶۰ تا ۷۰ جهان را در تفکراتی که مربوط به آینده می شد، رهبری کرد. در اواسط دهه ۷۰ میلادی، اریک در کسلر میسنکی را به عنوان استاد راهنما جهت تکمیل پایان نامه خود انتخاب کرد. او نیز این مسؤولیت را بر عهده گرفت.مینسکی نیز با وی موافقت کرد.او افکار جوان ترها را با یک سری ایده ها که خود «نانوفناوری» نام گذاری کرد، مشغول است. در کسلر اولین مقاله علمی خود را در مورد نانوفناوری مولکولی MNTدر سال ۱۹۸۱ ارایه داد. او کتاب Engin of Creation: The Coming Era of Nanotechnology را در سال ۱۹۸۶ به چاپ رساند. در کسلر اولین درجه دکتری در نانوفناوری را در سال ۱۹۹۱ از دانشگاه MIT دریافت کرد. کاربردها و اهمیت نانوفناوری اگر چه هنوز نانوفناوری در آغاز حیات خود قرار دارد، ولی در همین چند سال اخیر امیدهای زیادی را در بین دانشمندان برای دستیابی به مواد با قابلیت های بالا و ساخت محصولات با عمر و کیفیت بالا ایجاد کرده است.
برخی از توانایی هایی که در بشر از طریق علم نانو بدست آورده است :

تولید نانوتیوب های کربنی (ساختارهای لوله ای کربنی)
چندین برابر نمودن سطوح خود تمیز شونده یا همیشه تمیز ساخت و ربایش مغناطیسی
تولید لاستیک های با عمر بالای ده سال
دارورسانی به تک سلول های آسیب دیده در بدننانوفناوری، توانمندی تولید مواد، ابزارها و سیستم های جدید با در دست گرفتن کنترل در سطوح ملکولی، اتمی و استفاده از خواص آن سطوح است.
این فناوری، در حوزه های مختلف اعم از غذا، دارو، تشخیص پزشکی، فناوری زیستی، الکترونیک، کامپیوتر، ارتباطات، حمل و نقل، انرژی ، محیط زیست ، مواد، هوافضا، امنیت ملی و غیره خواهد بود. نانو تکنولوژی, علم ذرات ریز نانو تکنولوژی با استفاده از ساختارهای ملکولی پیچیده مانند سلول انسان و ۱۰۰ برابر


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *