پاورپوینت جستجو و اندازه گیری عوامل نگهدارنده و مواد افزودنی در شیر

دانلود پاورپوینت جستجو و اندازه گیری عوامل نگهدارنده و مواد افزودنی در شیر
بررسی جستجو و اندازه گیری عوامل نگهدارنده و مواد افزودنی در شیر
پاورپوینت جامع و کامل جستجو و اندازه گیری عوامل نگهدارنده و مواد افزودنی در شیر
کاملترین پاورپوینت جستجو و اندازه گیری عوامل نگهدارنده و مواد افزودنی در شیر
پکیج پاورپوینت جستجو و اندازه گیری عوامل نگهدارند
دسته بندی پاورپوینت
بازدید ها ۲
فرمت فایل ppt
حجم فایل ۱۷۱ کیلو بایت
تعداد صفحات فایل ۳۷

پاورپوینت جستجو و اندازه گیری عوامل نگهدارنده و مواد افزودنی در شیر

فروشنده فایل

کد کاربری ۸۰۴۴

کاربر

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : ۳۷ صفحه

جستجو و اندازه گیری عوامل نگهدارنده و مواد افزودنی در شیر تعریف: عوامل نگهدارنده گاهی برای نگهداری شیر و جلوگیری از فساد و زمانی برای تبدیل شیر فاسد و خراب به شیری که دارای ظاهر معمولی باشد, اضافه میگردند.
حالت اول طبیعی بوده و حالت دوم تقلب محسوب می شود. جستجو و اندازه گیری بیکرمات دوپتاس: الف)جستجو: اصول آزمایش: بیکرمات دوپتاس معمولاً برای نگهداری نمونه های شیر اضافه می گردد, بدین جهت اینگونه شیرها زرد رنگ میباشند. برای تشخیص بیکرمات دوپتاس در شیر میتوان از نیترات نقره استفاده نمود که با آن رسوب کرمات نقره قرمز نارنجی میدهد. معرفهای لازم برای آزمایش: -محلول ۱ درصد نیترات نقره
طرز عمل: در یک لوله آزمایش تقریباً یک میلی لیتر از شیر مشکوک و ۳ تا ۵ میلی لیتراز یک محلول یک درصد نیترات نقرهوارد مینماییم چنانچه رنگ زرد شیر مربوط بوجود بی کرمات دوپتاس باشد, تبدیل به قرمز نارنجی میشود. برای تشخیص بهتر رنگ میتوان از یک لوله آزمایش حاوی شیر معمولی بعنوان شاهد استفاده نمود. دقت آزمایش: آزمایش تقریباً ۱/۰ گرم بیکرمات دوپتاس را در یک لیتر شیر نشان میدهد.
ب) اندازه گیری: اصول آزمایش: آزمایش بر روی خاکستر شیر انجام میشود؛ بدین ترتیب که کرماتها را بکمک یک محلول سولفات فروز و آمونیاک (یا ملح Mohr) بفرمول :
احیا نموده , زیادی این محلول را با پرمنگنات دوپتاس تیتره مینماییم SO4FC.SO4(NH4)2,6H2o معرفهای لازم برای آزمایش: محلول آبکی ۸ گرم در لیتر سولفات فروز و آمونیاک که در موقع استعمال تیتره میگردد( برای پایدار نمودن این محلول میتوان به نسبت ۱۲ میلی لیتر در لیتر به آن اسید سولفوریک اضافه نمود).
محلول پرمنگنات دو پتاس ۰۲/۰ نرمال که هر میلی لیتر آن معادل است با ۰۰۰۹۸/۰ گرمCr2O7K2 .
اسید سولفوریک بوزن مخصوص ۸۳/۱=d طرز عمل: خاکستر شیر را ابتدا چند مرتبه با /اب مقطر و سپس با یک محلول آبکی اسید سولفوریک ۵ درصد میشوییم تا اینکه جمعاً ۲۵ تا ۳۰ میلی لیتر مایع بدست آید, بعد آنرا در یک بشر ریخته تقریباً ۵ میلی لیتر اسید سولفوریک و دقیقاً ۲۰ میلی لیتر محلول سولفوریک یا ملح Mohr بآن اضافه می نماییم. اسید کرمیک فوراً احیا میگردد زیادی ملح مور را با محلول تیتره پرمنگنات دوپتاس تیتره مینماییم تا اینکه رنگ گلی پایدار بدست آید فرض میکنیم n تعداد میلی لیترهای محلول پرمنگنات دوپتاس لازم باشد. ۲۰ میلی لیتر از همان محلول سولفوریک (ملح مور) را درهمان شرائط با محلول پرمنگنات دو پتاس تیتره مینماییم و فرض میکنیم تعداد میلی لیترهای لازم باشد. نتیجه گیری: در این صورت مقدار بیکرمات دوپتاس موجود در شیر برحسب گرم Cr2O7K2 در لیتر از رابطه زیر بدست میآید:
(n’-n)0 / 098
2- جستجوی فرمل: شیری که به آن فرمالین اضافه شده باشد در موقع سنجش نسبت درصد چربی بروش ژربر علاوه بر بوی مخصوص برنگ بنفش نیز در می آید. اصول آزمایش: پروتیدهای شیر حاوی هسته اندول(تریپتوفان) بوده و بدین جهت در حضور یک اسید قوی مانند اسید کلریدریک , یک اکسیدان ضعیف مانند کلرورفریک و مقدار جزئی فرمل و در مقابل حرارت رنگ بنفش (واکنسVoisenet.) تولید مینماید و از روی رنگ بنفش میتوان بوجود فررمال پی برد. با توجه باینکه رنگ بنفش در حضور مقدار زیاد فرمل(بیش از ۵ میلی لیتر محلول افی سینال فرمالدئید حاوی ۳۵ درصد متانول در یک لیتر شیر) ظاهر نمی گردد چنانچه واکنش در اولین دفعه منفی باشد, قبل از نتیجه گیری باید آزمایش را یکمرتبه نیز با شیر رقیق شده تکرار نمود معرفهای لازم: اسید کلریدریک خالص ۱۹/۱ =d<


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *