ترجمه شده مدل تصمیم گیری مزایده معکوس چندصفتی بر مبنای برنامه ریزی خطی

چکیده

به علت رواج اینترنت، تجارت الکترونیکی بیشتر و گسترده تر در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد در همین زمان، سبک تجارت تأمین مواد و خرید بسیار تغییر کرده است تحت چنین شرایطی، مزایده ی معکوس آنلاین پا به عرصه ی وجود گذاشت براساس دانش نظری و وضع موجود کاربردی، این مقاله برخی مسائل اساسی، همانند شرایط قابل کاربرد و فرآیند اصلی مزایده معکوس

دسته بندی حسابداری
فرمت فایل doc
حجم فایل ۳۵۶ کیلو بایت
تعداد صفحات فایل ۳۴

ترجمه شده مدل تصمیم گیری مزایده معکوس چندصفتی بر مبنای برنامه ریزی خطی

فروشنده فایل

کد کاربری ۸۰۷۰

مقدمه:

در پایان سال ۲۰۱۰، جئوفری بوید، که از خط قیمت وب سایت مزایده معکوس آمده است، جایزه ی «خلق ثروت» سال ۲۰۱۰ را توسط ژورنال «مدیرعامل» برده است، که این امر دلالت بر این دارد که مزایده معکوس دارای فرصت های تجاری نامحدود است. طبق بررسی های انجام شده توسط شرکت e – Bay، یک مزایده ی معکوس موفق می تواند مقدار هزینه ی تهیه و خرید مواد را بین % ۴۳ و % ۳/۶، به طورمتوسط % ۱۸، کاهش دهد. با این حال، تکنیک معکوس از اصل نظری اش فاصله ی زیادی دارد، که کاملاً تصوری و پراکنده است. جاپ (۲۰۰۲) در این باره بحث کرد که انگیزه ی یک تجارت برای اتخاذ مزایده از صرفه جویی در هزینه ها، افزایش کارایی، و کاربرد تکنولوژی نوظهور ناشی می شود [۱].

از دیدگاه زنجیره ی تأمین، و لی (۲۰۰۷) بررسی کردند که چرا و چگونه مزایده ی معکوس می تواند کل هزینه را کاهش دهد [۲]. با این حال، استفان و اندراس (۲۰۰۴) اظهار داشتند که مشخصات دقیق محصول، آمادگی کامل خریدار و رقابت شدید بین تأمین کنندگان به منظور تعیین موفقیت در مزایده ی معکوس از عوامل اساسی محسوب می شوند [۳]. علاوه بر این، بیچلر (۲۰۰۲) مزایده ی چندصفتی را یک نوع الگوهای مزایده ای دانست که خصوصیات بیشتری به غیر از قیمت باید در آن مورد توجه قرار گیرد [۴]. دکراجانپتج (۲۰۰۲) ابتدا تلاش کرد تا از روش برنامه ریزی خطی به منظور حل مشکلات مزایده ی آنلاین چندصفتی استفاده کند [۵]. با روشن شدن توسط ابزارهای نظری قبل و بر مبنای تکنیک رایج مزایده معکوس، این مقاله یک مدل چندصفتی کمّی را به منظور آشکار ساختن مکانیزم تصمیم گیری در فرآیند مزایده معکوس به وجود آورده است، که قصدش این است که امکان بهنیه سازی و تسریع تصمیم گیری آنها و انجام اقدامات درست و مناسب را تسهیل بخشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *