دانلود طراحی واحد تولید ۲۹ ص

دانلود طراحی واحد تولید ۲۹ ص
تحقیق طراحی واحد تولید ۲۹ ص
مقاله طراحی واحد تولید ۲۹ ص
طراحی واحد تولید ۲۹ ص
دسته بندی علوم انسانی
فرمت فایل zip
حجم فایل ۲۸ کیلو بایت
تعداد صفحات فایل ۳۳

دانلود طراحی واحد تولید 29 ص

فروشنده فایل

کد کاربری ۴۵۵۸

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : ۳۳ صفحه

تهیه و تولید MTBE 1ـ روش تولید صنعتی MTBE به روش واکنش در فاز مایع بین ایزوبوتن و متانول چکیده: در مقاله حاضر متیل ترشری بوتیل اتر (ام.
تی.
بی.
یی) از واکنش میان متانول و ایزوبوتیلن موجود در ۱ برش مخلوط ایزوبوتیلن و ۱ بوتن (دارای ۴۵ تا ۴۷ درصد جرمی ایزوبوتیلن, مشابه خوراکهای حاصل از واحدها کراکینگ با بخار آب) بر روی کاتالیست رزین تبادل یونی اسیدی امبرالیست ۱۵ در فاز مایع تهیه شده است.
یک سیستم آزمایشگاهی (Bench Scale) مناسب, جهت انجام واکنش, ابداع و نصب گردیده که قادر به تولید تقریباً ۵ کیلوگرم در روز (ام.
تی.
بی.
یی) می‌باشد.
راکتور مورد استفاده در این سیستم یک راکتور لوله‌ای با بستر آکنده و جریان رو به پایین به حجم ۲۲۰ میلی‌لیتر بوده که حدود ۱۰۰ میلی‌لیتر از آن به بستر کاتالیز اختصاص داده شده و به خاطر گرمازا بودن واکنش, دمای جداره راکتور در این قسمت توسط آب گردشی کنترل گردیده است آزمایشها به صورت مداوم و در شرایط حرارتی غیر ایزوترمال ـ غیر آدیاباتیک انجام گرفته و محدوده شرایط عملیاتی موردنظر صنعت را در برمی‌گیرد.
به منظور آنالیز محصول مایع و گاز, روش مناسبی با استفاده از گاز کروماتوگراف بکار برده شده و دقت مطلوب به این روش توسط نمونه‌های پیش ساخته تایید گردیده است.
در این سیستم عوامل موثر و واکنش نظر دمای خوراک, دمای آب گردشی در جداره راکتور, نسبت مولی ترکیب‌شوندگان و سرعت عبور خوراک به ترتیب در محدوده‌های ۳۰ تا ۸۰ درجه سانتیگراد, ۳۰ تا ۷۰ درجه سانتیگراد, ۱ تا ۲/۱ و ۱ تا ۱۰ طی شصت آزمایش, مورد بررسی قرار گرفته و میزان تبدیل بیش از ۹۰ درصد (مشابه میزان تبدیل در راکتور اول واحدهای صنعتی) حاصل شده است.
مقدمه واکنش اتری کردن کاتالیستی اولفینها با الکلها, اولین بار در سال ۱۹۰۷ توسط ریچلر کشف شد و ۲۳ سال بعد آلدرین به بالا بودن اکتان اترهای حاصله خصوصاً ام.
تی.
بی.
یی پی برد.
(۱) لیکن تا دهه هفتاد میلادی که اثرات سوء استفاده از بنزین سرب‌دار برای اولین بار مورد تردید قرار گرفت, کاربردی پیدا نکرد.
تولید صنعتی ام.
تی.
بی.
ئی در دهه هفتاد میلادی با تاسیس اولین واحدها توسط شرکتهای آنتیک ایتالیا (۱۹۷۳), هولز آلمان و آرکو آمریکا (۱۹۷۸) شروع شد.
(۱) این ماده در دهه هشتاد میلادی خصوصاً در نیمه دوم آن سریعترین رشد تولید را بین محصولات پتروشیمی داشته به طوری که میزان رشد متوسط آن در چهار سال منتهی به سال ۹۰, در حدود ۳۰ درصد بوده است.
تولید جهانی آن در سال ۱۹۹۰ به میزان ۹ میلیون تن در سال بوده و پیش‌بینی می‌شود که با میزان رشد متوسط سالیانه حداقل ۱۵ درصد در دهه نود تا سال ۲۰۰۰, به ۳۰ میلیون تن در سال برسد و این میزان, حداقل رشد تولید آن خواهد بود.
(۲) تا سال ۸۹ مجموعاً ۵۴ واحد تولید ام.
تی.
بی.
ئی.
در دنیا فعال بوده(۳) و هم‌اکنون طرحهای گوناگونی برای تولید ام.
تی.
بی.
ئی.
در جهان در دست احداث و راه‌اندازی می‌باشد.
مجموع ظرفیتهای مجتمعهای در دست اجرا حدوداً ۱۵۰۰۰۰ بشکه در روز می‌باشد.
بسیاری از تحلیلگران معتقدند که حتی با وجود این طرحها, توازن میان عرضه و تقاضا در بازا جهانی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *